ANASAYFAKURUMSAL BİLGİLEREĞİTİM VE ÖĞRETİM PROGRAMLARISERTİFİKA PROGRAMLARIÖĞRENCİLER İÇİN FAYDALI BİLGİLER, KAYNAKLAR VE SERVİSLERFAYDALI LİNKLER VE DÖKÜMANLARİLAVE VE DESTEKLEYİCİ BİLGİLER

ÖĞRENCİ KONSEYİ VE KULÜPLERİ

“Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir” felsefesi doğrultusunda Beykoz Üniversitesinde öğrenciler tarafından oluşturulan; AHBAP Kulübü, Aşçılık Kulübü, Arama ve Kurtarma Kulübü, Araştırma ve Geliştirme Kulübü, Beşiktaş Kulübü, Bilim ve Fantastik Kurgu Kulübü ,Bilişim Kulübü, Çevre ve Enerji Kulübü, Çizgi Film ve Animasyon Kulübü, Computer Engineering Society, Dans Kulübü, Denizcilik Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Edebiyat Kulübü, E- Spor ve Oyun Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Gastronomi Topluluğu, Genç Girişimciler Kulübü, Genç Kal Kulübü, Google Developer Student Club, Halkla İlişkiler Kulübü, Havacılık Kulübü, İşletme Kulübü, İşletme Mühendisliği Kulübü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü, Kadınlar Kulübü, Lojistik Kulübü, Mimarlık Kulübü, Müzik Kulübü, Oyun Geliştirme Kulübü, Psikoloji Kulübü, Raylı Sistemler Kulübü, Satranç Kulübü, Sağlık Masası Kulübü, Siber Kulübü, Sinema Kulübü, Siyaset Bilimi Kulübü, Su Sporları Kulübü, Sosyal Hizmetler Kulübü, Tarih Kulübü, Tasarım Kulübü, Tiyatro Kulübü, Toplum Gönüllüleri, Yazılım Mühendisliği Kulübü, Yeniler Kulübü, Üniversiteli Fenerbahçeliler Topluluğu, ,olmak üzere toplam 46 kulüp aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kulüpler etkinlikleri ile üniversitemizde sosyal ve kültürel yaşamı renklendirmekte ve şekillendirmektedir. Yeni öğrencilerimizin katılımı ile kulüplerin sayısı sürekli artmaktadır.

Öğrenci kulüplerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler üniversitenin sosyal medya hesaplarından tüm öğrenciler, akademik ve idari personel ile paylaşılır. İş hayatının da bir simülasyonu olan öğrenci kulüplerimiz katılan öğrencilerimiz; sorumluluk alma, yeteneklerini geliştirmek, takım halinde çalışabilmek, sosyal ve kültürel gereksinimleri karşılamak üzere ders dışı etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla kulüplerde görev alırlar. Öncelikle Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü olarak 2020 -2021 Eğitim Öğretim yılı Güz ve Bahar yarıyılında, üniversitemizin 46 öğrenci kulübü ile birlikte toplam 231 etkinlik gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Raylı Sistemeler Kulübümüzün Metro İstanbul Kent içi Raylı Ulaşım sistemleri, Mimarlık Kulübümüz, Deprem ve Dayanıklı Binalar, Psikoloji Kulübümüz, Psiko Drama Teknikleri ve Oyun Geliştirme Kulübü Türkiye’de Dijital Oyun Sektörü ve Tasarım Dünyası, Psikoloji Kulübü Kadını Anlat, temalı paneller düzenlemiştir. Fotoğrafçılık Kulübümüz, üyelerine Anafod derneği iş birliği ile Temel Fotoğrafçılık eğitimlerini düzenlemiştir.  Arama Kurtarma Kulübümüz (BÜDAK) AFAD ile yaptığı iş birliği sonunda 25 saatlik Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimini almıştır. Siber Kulübü tarafından düzenlenen Cyber Security Summit İstanbul II etkinliği düzenlemiş ve Psikoloji Kulübü'nün düzenlediği "Nöropsikolojik Testler”, Oyun Geliştirme Kulübü ve Rollic Games Şirketi iş birliği ile Mobil Oyun Sektörü Semineri Bilişim Kulübü tarafından hazırlanan 4 haftalık "C# Fundamentals" C# programlama dili eğitimleri verilmiştir.

Öğrenci kulüplerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler “Beykoz Events” sosyal medya hesaplarından tüm öğrenciler, akademik ve idari personel ile paylaşılır. İş hayatının da bir simülasyonu olan öğrenci kulüplerimiz katılan öğrencilerimiz; sorumluluk alma, yeteneklerini geliştirmek, takım halinde çalışabilmek, sosyal ve kültürel gereksinimleri karşılamak üzere ders dışı etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla kulüplerde görev alırlar. Sen de istediğin kulübe üye olabilir ya da dilediğin bir kulübün kurulmasına öncülük edebilirsin!